و همچنین از بزرگی شنیدم که میفرمود : مداومت بر تعقیب هشتم از تعقیبات مشترکه که در حاشیه مفاتیح آمده را بخوانند (البته حتی الامکان با توجه بخوانند) و مداومت به نماز اول وقت را توصیه میکرد و میگفت به هر دختری این عمل را یاد دادم و انجام داد بعد از مدتی کوتاه بخت او باز شد و ازدواج کرد.

- از جناب آقای بزرگوار آیت الله شوشتری پرسیده شد ختم مجربی  برای باز شدن بخت دختران دارید فرمودند :

    دعای یستشیر را 40 روز بخوانند اما حتما معنی اون رو مطالعه کنند قبلش که بفهمند چی به خدا میگن...

- آیه 41 سوره مبارکه فاطر (ان الله یمسک السموات و ...) را 40 روز روزی 40 بار خوانده شود برای باز شدن بخت دختران ... مجرب مجرب مجرب !!!

    ولی خانم ها به دلیل عذر شرعی نمی توانند خودشون بخونند باید کسی براشون بخونه ولی برای ازدواج کردن و  همسر پیدا کردن هم آقایون میتونند برای خودشون بخونند.

- نماز جعفر طیار بخواند و پس از آن دعایی که در کتاب زادالعماد مجلسی آمده که در این هنگام خوانده شود ، بخواند و در پی آن سجده رود و تلاش کند که حتما گریه کند ، گرچه به مقدار کم و همین که چشمش را اشک گرفت حاجتش را از خدا بخواهد.

-  همچنین حضرت استاد بار دیگر در پاسخ به چنین سوالی فرمودند :

    آیه (ربنا هب لنا من ازواجنا...اماما ، سوره فرقان  آیه 74 ) را فراوان بخوانید.

ضمنا برای گشوده شدن گره و مشکل تان چه خوب است ارتباط معنوی تان را با خداوند متعال گسترش داده و به کمک راهکارهای مجرب زیر زمینه رهایی از مشکل فراهم شود.

-در هر شبانه روز، یک بار زیارت عاشوراو دعاى توسل به نیت این حاجت قرائت شود.

-در شب جمعه غسل کنید (غسل مستحبى) و بعد از نیمه شب، نماز امام زمان (عج) را بخوانید (کیفیت آن در مفاتیح الجنان در ضمن اعمال شب جمعه آمده است).

-در برخی هفته ها سه روز چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه را روزه بگیرید و روز جمعه نماز جعفر طیار به جاى آورید (کیفیت آن در مفاتیح الجنان در ضمن اعمال روز جمعه آمده است). این عمل که مورد توجه بزرگان دین بوده، در استجابت دعا بسیار مؤثر است.

- سوره های ناس و فلق را زیاد بخوانید

- به محض ورود به منزل به همه سلام کنید حتی اگر کسی نباشد انهم با صدای بلند

- بهنگام ورود به منزل سه بار سوره توحید بخوانید

- بسیار خوش اخلاق و خوش برخورد باشید

دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند است چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن بر اساس فهم و شناخت فردى به خداوند روى آورده و از او خیرخواهى نموده‏اید و از اوهدایت جسته‏اید لذا در روایات متعدد حضرات ائمه(ع) ما را به دعا کردن و نماز خواندن براى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند. کافى است با حسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید. توجه شما را به روایت زیر جلب مى‏کنیم:

از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.

افزون بر این، دو دعا را نیز زیاد بخوانید در قنوت نماز و بعد از هر نماز، در سجده و یا هر وقت دیگر:

1. « اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک ؛ خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت». برخی از بزرگان توصیه کرده اند این دعا 114 مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خوانده شود.

2. « رب انی لما انزلت الی من خیر فقیر ؛ خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم». (قصص، آیه 24)

قرآن مجید می فرماید که وقتی موسی گرسنه و تنها و بی سرپناه این دعا را خواند به لطف خدای عالی حضرت شعیب دختر خود را به سوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.

ان شاء الله دعاهای قرآنی برای همه ما مفید بوده و ظرفیت استفاده از آنها را داشته باشیم همچنین دعای معراج و نادعلی برای گشایش همه گرفتاری ها از جمله مشکل شما مفید است. از ائمه معصومین(ع) در این باره روایات متعددی داریم که ما در این مجال به یک مورد آن اشاره می کنیم:

امام صادق(ع) به ابوبصیر می فرمایند: هرگاه خواستی ازدواج کنی ابتدا دو رکعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد:

«اللهم انی ارید ان تزوج، اللهم فاقدر لی من النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لی فی نفسها و فی مالی، و اوسعهن رزقا و اعظمهن برکه، و اقدر لی منها ولدا طیبا تجعله خلفا صالحا فی حیوتی و بعد موتی»؛ خداوندا! من می خواهم ازدواج کنم، خداوندا! برای من پاکدامن ترین زنان را مقرر فرما و کسی که خویشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداری کننده ترین فرد در مالم باشد، که به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، کسی که فراخ ترین روزی و بیشترین برکت را در زندگی داشته باشد، و از وی برای من فرزندی طیب در نظر بگیر که جانشینی شایسته در حیات و ممات من باشد.

خواندن نماز امام زمان(ع) ودرخواست از آن حضرت هم مفید است.

سوره های فلق ، ناس و آیه الکرسی رو زیاد بخونید .

آیات 54 تا 56 سوره مبارکه اعراف بخونید .

آیات 75 تا 82 سوره مبارک یونس بخونید و بنویسید .

ذکر یونسیه (لا إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ سُبْحانَکَ إِنِّی کُنْتُ مِنَ الظَّالِمینَ) (الأنبیاء :  87) که قرآن ، آن را مایه نجات حضرت یونس معرفی کرده است .

دادن صدقه (آیت الله بهجت توصیه می کردند که صدقه به افراد و مستمندان متعدد داده بشه تاثیرش بیشتره و این بهتر این هست که پول مفصلی فقط به یک نفر داده بشه .)

 

 خوندن دعایی در خصوص امر بسته شده که در مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی  حاشیه ( باقیات الصالحات ) نشر لقمان ، ص 553 ذیل عنوان « به جهت باز کردن بسته شده »نقل گردیده . (پیشنهاد دوم تا هفتم رو از کتاب گلبرگ زندگی / حجه الاسلام حسین دهنوی /انتشارات خادم الرضا (ع) /  ص 70)

پیشنهاد می کنم از  توسل، نذر و مانند آن غافل نباشید .

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ساعت 23:29  توسط محمد خلیل پور  |